Je to se mnou špatné

Dneska jsem si všimla jedné věci: lidé už mi přestávají říkat slečno. Už mi říkají mladá paní. Začalo to v ZOO, kde jsem byla tři hoďky ve Faunus budce prodejní. Tam člověk potká spoustu lidí.
„Slečno, teda mladá paní, prodáváte turistiké známky?“
Když jsem šla parkem vrátit klíče, zastavil mě takový málovlasatý pán ve středních letech, na první pohled to byl takový ten veselý extrovert. A povídal:
„Mladá paní, můžete mě vyfotit tady s pánem? Víte, on je pro mne moc důležitý a já bych s ním tady chtěl mít fotku.“
Tak jsem je šla fotit nějakým super hyper chytrým telefonem a připadala si hloupě, že si musím nechat vysvětlit, jak taková mašinka vlastně fotí. A ten pán, se kterým se fotil ten málovlasatý pán mi někoho strašně připomínal. Takový starší, lehký úsměv, příjemný na pohled, dobrácká tvář, prostě takové zvláštní kouzlo Celý zářil ve žlutém tričku.
„Díky, mladá paní, že jste mě tady s panem Nevrlým vyfotila.“
Nojo!!! Tak to je ono. Tak já tady fotila pana Nevrlého. To dává všechno smysl. Protože, když jsem viděla pana Nevrlého poprvé, bylo to úplně stejné. Takové to zvláštní kouzlo.
Pak jsem letěla na autobus a protože v tomhle vedru člověk pořád pije, taky pak pořád chodí na WC. No a co myslíte, že mi paní, která vybírá dorbné na WC řekla?
„Nechcete na invalidy, mladá paní? Tam byste to měla lepší.“
„No, zvládnu to i normálně.“

A tak jsem si v duchu jen říkala. Tak mladá paní, a teď už mi nabízejí i invalidní WC… Je to s tebou už nějaké špatné.

9 komentářů: „Je to se mnou špatné

 1. Mně se zase často stává, že mi lidé,naprosto cizí, úplně v klidu tykají (burani), jako bych snad byla nějaký malý parchant. To už jsem vždycky hnusná, jakože co si to vůbec kdo dovoluje, že jsme spolu žádný husy přece nepásli. A na to, aby mi tykali, už jsem trochu stará Ale jinak mě taky nijak zvlášť nikdo neoslovuje.

  To se mi líbí

 2. Petr Ozogán

  Tohle je ještě dobrý. Horší to bude, až začnou v tramvaji školáci sami vstávat ze sedadel a nabízet místo k sezení. A druhý extrém té "mladé paní" často vídám, když tak oslovují přestárlé důchodkyně.

  To se mi líbí

 3. zazvorek

  Začne to tím, že si člověk všímá, jak mu vykají čím dál starší děti a pak i puberťáci. Pak ho lidi oslovují "slečno, nebo mladá paní?". To je ještě bezva fáze. Horší už je "mladá paní, nebo snad slečno?"

  To se mi líbí

 4. [4]: Tak to je pravda.[2]: To se mi stává taky, hlavně na hradě a hlavě to dělají pánové tak 30+, kteří si hrají na frajírky. "Jako fakt jako jo? A řekni mi ještě, fakt to jako takhle tady vypadalo jo?" Tak to taky neodpouštím.[3]: No, často se mi v tramvaji stane, že když pustím někoho sednout, tak to zásadně odmítá. Jsou i tací, co se smrtelně urazí. A tak už si v tramvaji ani nesedám, abych do té situace nepřišla. Dneska se v tom jeden nevyzná.

  To se mi líbí

 5. A to mě si pořád pletou s puberťákem mi přijde. Ne, že by mě to občas nepotěšilo, když mi někdo typuje cca 16/17-20 let, když ve skutečnosti mám skoro 25, ale občas je to doopravdy na nic 😦 Vypadám moc mladě. Pak se ke mě patřičným způsobem chovají prodavačky v obchodech, úřednice, stalo se mi to i na pracovních pohovorech, rodina se ke mě chová, jako k dítěti… Co bych za to dala já, být mladá paní.

  To se mi líbí

 6. To nic, já když šla koupit víno na oslavu svých 20 narozenin ( pravda, už to čtvrt století ), tak po mně prodavačka chtěla občanku, jestli mi už bylo 18. Atd, atd. Potěší tě v 45 když ti nehádají tvůj věk a když prozradíš, jak máš staré děti , tak se diví, jestli jsem je  měla už na základní škole, [3]: A to nevíte, že se ženské říká mladá paní tak dlouho , dokud slyší?

  To se mi líbí

 7. [6]: Dvaadvacet mi je, to vážně ještě není na invalidy. [7]: Jojo, mamka mi taky vyprávěla, že jí nechtěli dlouho prodat alkohol, když šla koupit na svoje 20 narozeniny víno. To mě zas už ve 14 revizor vyhodil z tramvaje, že jedu na dětský lístek. (No, vždyť to sama píše v komentáři). Vždycky jsem vypadala staší, než ostatní děti, ale myslím, že na invalidy do stále ještě není.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s