Až budu velká, budu poutníkem

I když jsem od jakživa vyznavač ideálu chůze po svých, teprve v poslední době jsem pochopila, co je na tom tak krásné.
Začala jsem chodit pěšky mnohem častěji a na mnohem delší vzdálenosti. Tréning.
Celé to začalo prožitky posledních týdnů. Vy jste byli nuceni číst moje depka články a já mezitím postupně restartovala svou mysl a dávala se dohromady. Uvědomila jsem si, že každý člověk má v hlavě nějaké plány, sny, tužby a skoro každý člověk všechno neustále odkládá, protože nemá čas, peníze, náladu. Nejsem výjimkou, plánů plnou hlavu a kde nic, tu nic. A mně došlo, že bych měla začít dělat věci, které dělat chci a pustit se do realizace svých nápadů a přestat kňourat.
První věc, která přišla na přetřes, byl už několik let starý plán jít pěšky z Olomouce do Chrastavy, tedy uskutečnit „poslední cestu ze školy“ (sice ta poslední byla autem z promoce, ale nikdy není pozdě). A tak chodím, a tak putuji. Nejkrásnější na tom je, že vidím o moc více věcí, než když bych jela nějakou dopravou. A můžu kdykoli zastavit, abych se pokochala.
Nejčastěji asi chodím z Chratavy do Liberce, mám tam už několik oblíbených výhledů a tohle je jeden z nich – nad Chrastavou se táhnou louky a pole. Čerstvě zoráno. Dlouhé stíny.
A ten pocit svobody!
A to, že je člověk jen sám se sebou a může přemýšlet, klidně i nahlas, to je k nezaplacení.
A slyšet tlukot vlastního srdce…
A být si jist sám sebou…
Krásný večer všem, poutníci!

3 komentáře: „Až budu velká, budu poutníkem

  1. Petr Ozogán

    Taky se rád občas toulám pěšky a putuji do dáli krajinu. Je to bezva vypadnout od těch běžných problémů a spoléhat se jen na to, co kde potkám. Spát někde u silnice nebo v lese, kam zrovna dojdu, jíst co kde v zastrčené prodejně nekde na vesnici zrovna mají. Hlavně ale potkávat u toho plno bezva lidí. Zvládnu tak stovky kolometrů, jsou ale mnohem lepší borci, než jsem já. Jeden z nich, Petr Hirsch tak prošel pěšky různě po Evropě už 16 tisíc kilometrů. Přes Španělsko, Benátky, Jeruzalém a Turecko. Jeho povídání o tom je na:http://www.pout.eu/p/16000-km.htmlBude o tom povídat v úterý 11.3.2014 v 17 hodin v Hradci Králové ve Sboru kněze Ambrože (http://www.hradec.ccshhk.cz/).

    To se mi líbí

  2. zazvorek

    Není nad to poznávat svět po svých. Na moje občasné kňourání a pocity zmaru nefunguje nic tak dobře jako krásná krajina a dlouhé putování, kdy se hlava vyčistí a člověk najde alespoň na chvíli ten vytoužený klid…

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s