Kreativní den

Konečně se mi z reklamace vrátila nabíječka k počítači a konečně zase můžu řádit a oblažovat internet svou duchapřítomnou existencí.
Ráda bych vám ukázala, jak dopadl můj druhý pokus o vytvoření vitráže, tedy přesněji o provozování techniky tifani. Je to stará stolní lampa se stínidlem z tlustého hnědého skla. Trošku jsem to sklo vylepšila.
Když mi taťka stínidlo osadil, tak jsem zjistila, že mohlo klidně víc stínit. Ale když jsem si představila, že bych měla řezat ještě víc těch malých zelených kousků, tak jsem se spokojila s tím, že bude prostě více průhledné. Více řezných ran by moje prsty stejně asi nevydržely. Takže více stínu zase někdy příště.

11 komentářů: „Kreativní den

 1. Tedy Veki, ty jsi ale šikula, ta by se moc líbila i z blízka! Když není jako z továrny, právě drobné maličké nedostatky ruční práce jsou pro mne jedinečné a originální! Jak napsala Iris – i já klobouk smekám!

  To se mi líbí

 2. Hana Hávová

  Náhodou na originálu cení právě drobné nerovnosti a nedokonalosti. Když by to bylo úplně dokonalé, muselo by to být vyrobené na naprosto přesném stroji a podle přesné šablony. A to už by, jak uznáš sama, nebylo ono.

  To se mi líbí

 3. zazvorek

  Je to opravdu parádní, krásně poskládané barvy Momentálně jezdím na pár kostelů dohlížet na restaurování vitráží, tak třeba za pár desítek let budou moji nástupci jezdit za tvými dílky! (takže – nezapomínej se na ně podepisovat…)

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s