Fakt definitivně dospělá

Podařil se mi husarský kousek.
Úplně náhodou jsem se prokousala tím, co se honosně nazývá „výběrové řízení“ (ve skutečnosti šlo o lehce bláznivý pohovor, během kterého jsem si málem vylila zelený čaj do klína a neustále jen říkala, že mě k otázce momentálně nenapadá odpověď) a dostala svou první práci.
Tak já jsem asi fakt definitivně dospělá.
Finito. Z potrhlé holky s hlavou v oblacích se najednou má stát ctihodný občan odvádějící daně pro blaho všech. Finito. Je čas se usadit, žádné lelkování v cizích krajinách.
Mé zodpovědné já si tleská, svobodomyslné pláče, dětské se bojí, další… ale to už jich je nějak moc!
Co je však jisté, že tahle práce bude generovat spoustu potrhlých příhod.
Nikdo jiný, než úplný pošuk prostě nemůže přistoupit na to, že jeho hlavním úkolem bude přesvědčování zuřivého investora o tom, že svou super krásnou průmyslovou halou ničí veledůležité kulturní dědictví své vlasti, a proto, že musí nenávratně utratit ještě pár (nebo taky trošku víc) kaček navíc.
Nikdo jiný, než vyslovený blázen přece nebude pobírat svůj mizerný plat za to, že přesvědčuje svět o jakýchsi prazvláštních ideálech.
Ostatně, posuďte sami jaké já mám vyhlídky:
„Často se Vám stane, že vás stavebník nebude chtít pustit na pozemek.“
„U nás je taková ta památková kriminalita vysoká.“
„Policie s námi spolupracuje celkem dobře.“
„Platové ohodnocení zdaleka neodpovídá vzdělání a odbornosti.“
„Ještě jsme vás neodradili?“
Nene, bez úsměvných příběhů to asi nepůjde…
Tak si přeju hodně štěstí!
A vám krásný a poklidný zbytek týdne.

21 komentářů: „Fakt definitivně dospělá

 1. Petr Ozogán

  Já myslím, že potrhlá holka s hlavou v oblacích zůstaneš ještě hodně dlouho. A je to tak dobře. Ten život je nutné takhle brát, … Určitě poznali, že se na to hodíš. Rozhodně gratuluji.

  To se mi líbí

 2. Gratuluji Vekoušku k dosažení dospělosti sakum prásk! Teď už ti nastane konec her malin nezralých a nastoupí jen povinnosti. Než se naděješ budeš stará…, jéje, proč tě tu straším, to je jen realita života a tu máš ještě hoooodněěěě daleko!

  To se mi líbí

 3. [4]: Upřímně mě ta představa ani neděsí. Prostě žiju tak, jak to život přináší. Teď je to taková nejistota z něčeho nového. Každý zestárneme, ale věřím, že i to přinese něco nového, zajímavého, krásného.Jsem takový nenapravitelný optimista a idealista, ale jinak to nejde.

  To se mi líbí

 4. Když tak čtu ty "otázky" a vyhlídky, nevstupuješ ty náhodou také na pole památkové péče? O tom bychom případně mohly vést sáhodlouhé hovory Třeba o tom, že ta práce je skutečně krásná, ale finanční ohodnocení opravdu neodpovídá požadavkům na dané místo (člověk se musí smířit s tím, že po něm chtějí magisterský titul, ale peněz dostává zhruba tolik co uklizečka)… Tak jako tak, přeji ti hodně štěstí na novém pracovišti! Nástup do klasické práce je velká změna a přesně jak píšeš – zodpovědná část osoby je šťastná, že se o sebe konečně postará, ta anarchistická svobodomyslná se trápí kvůli nalajnovaným dnům a daleko menší svobodě…

  To se mi líbí

 5. Věrko, gratuluju, držím palce. Práce, na kterou jsi kývla je velmi záslužná. Každý úspěch v ní, bude mít příznivý vliv na nás všechny. Líbí se mi moc tvoje věta: "Mé zodpovědné já si tleská, svobodomyslné pláče, dětské se bojí.." je v ní řečeno všechno a skoro mne to dojímá. Jsi na startu a vykročila jsi správně. a neboj, třeba ti dají nějakou dovolenou a zase někam vycestuješ. Snad se situace v Evropě uklidní, kéž by.

  To se mi líbí

 6. [8]: Myslím, že k památkové péči nemám daleko. Muzeum, archeolog, záchranné výzkumy. A uklízečka je přesná. Ale prý se nemám bát, za deset let se dostanu třeba i o dva tisíce výš. [9]: Oslavila jsem to koupí nového počítače, který je ještě pomalejší, než starý. [10]: Díky, díky. I já věřím, že jsem vykročila správně. Nějak člověk začít prostě musí. Jen mám někdy strach, abych nezklamala ty, kteří mi dali šanci.

  To se mi líbí

 7. Krásná práce, moc blahopřeju, najít místo v oboru dneska rozhodně není snadný. Ať se ti tam líbí a nepřijdeš o iluze moc brzy A ve kterém muzeu budeš? A k těm penězům – slíbili mi, že do vyšší třídy se dostanu, jakmile získám Mgr., no a pak prý s praxí, ale manžel je na NPÚ 10 let a polepšil si asi o ty dva tisíce Ale vybrali jsme si to dobrovolně, věděli jsme do čeho jdeme, což?

  To se mi líbí

 8. já jsem si taky myslela že je to státní památková péče (hned jsem si vzpomněla na jejich závazná stanoviska a podplácení 😉 ) a ono je to asi jedno kde nastoupíš, ono je peněz málo všude, důležitý je aby tě to bavilo 😉

  To se mi líbí

 9. [12]: Kolegyně z NPÚ si s Mgr. titulem polepšila o 500 Kč. Takže se máme na co těšit! Taky mi řekli, že za 15 let můžu mít i o 4 000 hrubého víc. Yes, můj plán na život: být dvacet let v okresním muzeu, abych si polepšila o to, co za tu dobu sežere inflace a vyšší daně. Jinak je to muzea v České Lípě.[13]: Někde je málo a někde míň. Nemám si na co stěžovat, neskončila jsem na pracáku a nemusím žebrat na sociálce. Takže pohoda. A nějak člověk začít musí.

  To se mi líbí

 10. Hmm, to je od vás ještě kus cesty. Chystáš se dojíždět? A nebudeš náhodou muset spolupracovat s doc. Gabrielem? Netuším, zda při muzeu vyvíjí nějakou oficiální činnost, nebo už je jen v Plzni, pro Českou Lípu je to persona a obzvlášť v oblasti archeologie, ovšem je to na dosti dlouhé rozpravy…Opatrně s ním. A souhlasím, že člověk musí někde začít, pokud chce pracovat v našem oboru, musí být vůbec rád, že sežene hned nějaké místo a s tím, že to nebude na koupi haciendy na Bahamách a vozového parku, už počítá a třeba to bere jako oběť tomu, že zase aspoň dělá práci, co ho baví…Tak se na to dívám já. Přesto ale doufám, že nebudu dvacet let teď čekat, až mi zvednou plat o pár tisíc

  To se mi líbí

 11. [15]: Gabriel je persóna, ano. Nevím, jak moc spolupracuje v současné době. Na středověk aktuálně máme jednoho pána přímo v muzeu.Zatím dojíždím, není to tak strašné. Doufám, že se podaří se přestěhovat do Liberce, protože do Chrastavy zajíždí tak jeden autobus z deseti, a tak stejně jezdím přes Liberec; a poznávám Českolipsko. Intenzivně ho hltám, je to kouzelný kraj. Napíšu o tom, dneska mě to pohltilo.[16]: Tak na to nezapomenu! Slibuju!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s