Výletní sezóna zahájena

Kdybyste viděli, kolik mám rozepsaných článků! Jen mě to při současném jarním počasí táhne více ven, než k počítači a večer obvykle padám do postele. A když už nepadnu (třeba si omylem dám o kávu navíc – někdy se prostě přepočítám), tak se snažím vytvářet nové webové stránky.
Vloni v létě jsme udělali spaní pod převisem u Sloupu v Čechách a náhodou tam potkali několik horolezců. Chlapi nám nejdřív moc nevěřili, že s dětmi opravdu budeme spát venku, ale zřejmě je to přeci jen hlodalo a svěřili se doma svým ženám. No, a protože Facebook a svět jsou malí, v jedné regionální nosící skupině se jedna z oněch žen rozhodla přijít záhadě na kloub… Kdo jsou ty amazonky s těmi dětmi. A hlavně: Vezmou nás příště s sebou?
Asi tušíte, že brát s sebou na podobné akce cizí lidi není úplně dobré. Nevíte prostě, jak se zachovají v nějaké vypjatější situaci, nevíte, jak by to snášely jejich děti a hlavně… nějak by to ztratilo kouzlo. Rozhodně vždy všude chodíme v souladu s přírodou a ctíme ochranářské zákony, takže vyrazit někam jako nesourodá a (musíme si to s ohledem na účast malých dětí přiznat) hlučná skupina, to je prostě problém.
Ale inspirovalo mě to k tomu inspirovat ostatní a rozhodla jsem se zveřejnit naše výlety a prošlapat tak cestičku těm méně odvážným. Nejdříve jsem to tedy sepisovala do facebookové skupiny, jenže abych byla schopná udržet v tom řád a přehlednost, musela jsem to vymyslet jinak. No… takže teď po večerech vymýšlím takovéhle bláznoviny.
Nový web naleznete na této adrese: https://vylety-s-prtaty.webnode.cz/
Ještě to má bambilion a jednu mouchu, pořád nechápu to „super jednoduché a intuitivní“ ovládání editace ve webnode, respektive některé funkce se tam hledají těžko a bez nápovědy bych asi vyhodila pořítač z okna, nebo poslala vývojářům tikající balíček. Ale snad se mi podaří z toho něco důstojného vykřesat.
A pak samozřejmě mám v zásobě nějaké deskovky, náš pomalu obrůstající zelený balkón, nějaké lingvistické novinky z batolecího slovníku a dalsí lahůdky pro starý dobrý Kamrlík.
Užívejte si jara, borovicové lesy božsky voní, doporučuji zkusit!

10 komentářů: „Výletní sezóna zahájena

 1. [1]: Otázka je, co je to příliš malé? My jsme je vytáhli poprvé v roce a kousek (má to svoje specifika a svoje podmínky, například auto za rohem a možnost se kdykoli sbalit jet domů).Ono je to tak, že se strhla lavina příspěvků typu: "My chceme taky.", hodně lidí s tím třeba souzní, ale nějak se nedokopou. Nebo asi ani nechtějí. Zkoušela jsem na pár (denních) výletů přizvat i lidi z venku, ale nakonec to vždy dopadlo tak, že se nikdo nedokopal vyjet s námi.

  To se mi líbí

 2. [3]: Za mě každý, kdo jde ven, byť do parku, je borec! Když jsem vyrazila před 14 dny v sobotu do nákupáku pro substráty, bylo venku slunce a teplo, prostě nádherně… a nákupáky plný!

  To se mi líbí

 3. Je fajn, že své zkušenosti budeš předávat dalším a lidi se naučí děti více brát do přírody a uvidí, že to není problém. Ty máš své zkušenosti s pobytem v přírodě již dávno, ještě bez dítěte, a tak váš, co příroda dokáže. Také proto víš, co může nastat a dokážeš své dítě připravit a ochránit. Ale jsou i tací, kteří by chtěli a neví si rady a jen hledají argumenty, proč to nejde. Jsi úžasná.

  To se mi líbí

 4. Paráda, konečně web i pro nás nefacebookové, budu bedlivě sledovat A ne že ho budeš zanedbávat na úkor Facebooku!Jinak pro mě jste dobrý už v tom, že jezdíte v partě známých a fungujete skupinově. Pro mě je nepředstavitelný i tohle, natož přibrat někoho úplně cizího a učit se fungovat s ním… My jsme hrozný solitéři :-/

  To se mi líbí

 5. [5]: Jo, to je asi ten problém. Alespoň z toho, co jsem pochytila. Všichni tak nějak vědí, že je fajn jít ven (vždyť cestovatelské mamablogy jsou tak populární!), ale někdy chybí odvaha, nápad, cíl. Tak snad to k něčemu někdy bude.[6]: Ta parta je děsná náhoda. Občas jsme přibrali někoho mimo, ale pořád známejo, a vždy to byl problém. Někdy vyrážíme sami jen s mým sourozenci. To je taky fajn. NA FB už bych chtěla dávat jen odkazy na web… psát vše 2x bych nezvládla. Zatím tam musím nastrkat to už hotové. A doladit to, aby mi to fungovalo jak chci já. Tak snad se zadaří.

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s